Fortnıte Mobil Oynadık – Zeki

787 0

Oyun çocukluktan itibaren aslında vazgeçemediğimiz bir alışkanlık. Herkes bunu farklı bir şekilde yaşadığı için farketmiyor. Çocukluğumuzda bebeklerle, arabalarla başlayan oyun maceramıza büyüdükçe farklı şeylere yüklüyoruz aslında. Arkadaşlarımızla oyunlar üretiyoruz, top oynuyoruz; yakartop, yedi kiremit gibi. Yedi kiremit benim en sevdiğimdir ama az kişi bilir. Bowling gibi bir oyundur. Yerde üst üste dizilmiş yedi taşı yerden top atarak vurup deviren takım, diğer takım kaçarken yakalamaya çalışır. Zaten büyüyünce koşturamayacağımızdan da Bowling’le mutlu olmaya çalışıyoruz. Yaşlandıkça oturduğumuz yerden oyunlar oynuyoruz; bulmaca, okey, tavla, kağıt oyunları…

Tabii ki hayatımızın her alanında teknoloji kendini gösterirken oyun tarafında da gösterdi. Mario oynayıp prensesi kurtarmaya çalıştığımız dönemlerden inanılmaz iyi görüntü kalitesine sahip MMORPG ya da PVP’ler çıktı karşımıza. Onları keşfederken hep yenileri geldi. Daha iyi çözünürlük, daha geniş harita, daha gelişmiş karakterler derken bir baktık cep telefonumuza gelmişler. Tüm sosyal hayatımızı cep telefonundan sürdürmeye başlamışken oyunların da kendini değiştirip/yenileyip bu cihazlarda kendilerini göstermeleri çok da şaşırtıcı değil aslında. Daha basit görüntüler ve yapılarla başlayan mobil oyunlar büyük oyun firmalarının işe el atmasıyla farklı boyutlara geldi.

Epic Games de Fortnite oyununun çıkışından kısa bir süre sonra Fortnite Mobil’i getirdi. Biz daha bilgisayarda oynamalara doyamamışken bir de mobilde olunca artık başından kalkamaz olduk. En azından ben. Yahu o Fortnite görüntülerini nasıl verdiniz aynı bilgisayardaki gibi nasıl aktardınız küçücük ekrana. Hayret! Adamlar yapıyor işte diyerek Türk muhabbetimi burada bitiriyorum. Fortnite Mobil’in bir güzel tarafı da eğer bilgisayarınız Fortnite’ı kaldıramayacaksa telefonda aynı kalitede oynayabiliyor olmanız. Tamam tamam tabii ki bazı değişiklikler var aynı bilgisayardaki gibi değil ama siz de kabul edin en olabilecek haliyle aktarmışlar.

Peki sizce oyun gurumuz Zeki ne demiştir Fortnite Mobil için?

9.4
Hikaye 8.5
Grafik 9.5
Tekrar Oynanabilirlik 9.8
Mobil Uyumu 9.6
Zeki'ye göre

What's your rating?
0 Users rating based on 0 votes

Yorum yapılmamış

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir